Podpořte náš projekt

Kolem nás žijí tisíce lidí, kteří s láskou, s obětavostí a s obrovským vypětím všech psychických a fyzických sil pečují o své nejdražší, o své nemocné děti nebo rodiče. Položte si otázku – kdyby šlo během pár sekund zlepšit těmto rodinám život, alespoň trochu jim ulehčit, váhali byste?

Věříme, že nikoliv.

Proto vás prosíme, abyste podpořili projekt Druhý domov. Právě díky vaší podpoře můžeme pro stovky vážně nemocných dětí a jejich rodiny udělat velkou věc. Způsobů je hned několik a každý z nich má pro těžce nemocné i jejich příbuzné cenu zlatu.

Barevný leták
JPG (1,8 MB), PDF (4,9 MB)

Černobílý leták
JPG (1 MB), PDF (0,6 MB)

Co můžete udělat?

Podepište Otevřený dopis směřující na vedení Jihomoravského kraje.

  • Vytiskněte letáčky s touto iniciativou a šiřte je mezi svými známými
  • Sledujte webové a facebookové stránky o projektu a dejte o nich vědět i svým známým
  • Bez vás se to nepodaří! Děkujeme, že jste v tom s námi, vážíme si toho!

Znění dopisu:

Vážení radní a zastupitelé Jihomoravského kraje, obracíme se na vás jako na ty, kteří mohou svým rozhodnutím reálně pomoci mnoha rodinám v našem Jihomoravském kraji a jeho okolí.

Chci Vás požádat o podporu smělého plánu vybudovat v Brně Univerzitní centrum pro rodiny pečující o těžce nemocné a umírající, které se bude jmenovat Druhý domov. Jde o první podobný projekt v České republice a bude jedinečný svým zaměřením. Skloubí se v něm paliativní, respitní, hospicová a veškerá další odborná zdravotní péče. Hlavně díky oddělení respitní péče budeme moci alespoň na chvíli odlehčit vyčerpaným příbuzným, a umožníme jim tak nabrat nové síly. A to vše v soukromí s pocitem druhého domova.

Jihomoravský kraj vlastní nevyužívanou a chátrající transfuzní stanici. Za pomocí vícezdrojového financování od státu, Evropské unie i kraje, zde může vyrůst pobytové zařízení se 75 lůžky pro děti i dospělé. Zázemí zde najdou také terénní služby, které jsou s tím vším velmi úzce spjaty. To vše za podpory vyhlášených lékařských kapacit, jako je například docent Jan Blatný z Dětské fakultní nemocnice v Brně a dalších odborníků, kteří tento nápad považují za něco, po čem už spoustu let marně volají.

K vytvoření Druhého domova - bezpečného přístavu zejména pro děti - můžete svým rozhodnutím přispět právě vy, zástupci Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj je tedy ten, kdo může mít svůj Druhý domov. Potřebuji v tom Vaši pomoc a podporu, protože sám to nedokážu. Každý má mít právo na vlídnou péči a důstojné odcházení. Prosím, dejte nám příležitost vybudovat Druhý domov, který bude prvním podobným centrem v celé naší zemi. A může být právě u nás v Brně.

Děkujeme!

O vaši pomoc s nadějí prosí  

Stanislav Juránek a další níže podepsaní

Druhý_domov.png

Marta Martináková - koordinátorka projektu Druhý domov